BÜYÜKŞEHİR’DEN HAYVAN SEVGİSİ VE BAKIMI SEMİNERİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN HAYVAN SEVGİSİ VE BAKIMI SEMİNERİ

YURTHABERLER - Gaziantep Büyükşehir Belediyesine bağlı Hayvanat Bahçesi ve Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanlığınca Hacı Sani Konukoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine “Hayvan Sevgisi ve Bakımı” konulu seminer verildi.

 

Hayvanat Bahçesi çalışanları tarafından verilen seminerde, sokak hayvanlarına nasıl yaklaşılması gerektiği, evcil hayvanlara yönelik bakımların nasıl yapılacağı ve belediyelerin hayvanlara karşı sorumlulukları anlatıldı. Hayvanat Bahçesi ve Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanlığının, sokakta yaşayan hayvanlar için yaptığı beslenme ve yuva noktaları, Hayvan Barınağı Köpek Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki çalışmaları öğrencilere slayt eşliğinde gösterildi. 

9 BİN HAYVANI SAHİPLENDİRİLDİ, 250 KEDİ YUVASI YAPILDI

 

Seminerde konuşan Hayvanat Bahçesi ve Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanlığı Veteriner hekimi Berna Sarıçiçek, belediyenin tüm imkânlarıyla hayvanlara sağlıklı koşullarda yaşamaları için çalışma yürüttüklerini belirtti.

Sarıçiçek, “Hayvanlar bizlere birer emanet. Büyükşehir Belediyesi son 5 yılda sokak hayvanları için birçok proje geliştirdi. Bir sokak hayvanını kötü durumda gördüğünüzde bizlere 153 çağrı hattıyla ulaşabilirsiniz. Barınaklarımızda gerekli müdahaleleri yaptıktan sonra sahiplendiriyoruz. 5 yılda 9 bin hayvanı sahiplendirdik. Önceleri, seçim sandığı olarak kullanılan 250 eski tahta sandığı kedilere yuva yaptık” dedi.

Barınaktan getirilen yavru kedi ve köpek, öğrencilerin ilgi odağı oldu.

26.04.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz