Terzi yamakları usta oldu...

Çamlıtepe Aile Merkezi’nde giyim kursu gören kadınlar, Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte hem kendileri hem eşleri hem de çocukları için bayramlık kıyafetler dikiyorlar.

Terzi yamakları usta oldu...

Şehitkamil Belediyesi Çamlıtepe Aile Merkezi’nde giyim kursu gören kursiyerler, öğrendikleri bilgileri aile ekonomilerine faydalı olacak şekilde değerlendiriyor. Etek, gömlek, çocuk, genç ve yetişkin kıyafetlerini uygun fiyata almış oldukları kumaşlarla diken kursiyerler, bunun yanı sıra internet ortamında beğendikleri elbiseleri de kendileri tasarlayarak dikme imkanı buluyor. Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla kendileri, eşleri, çocukları ve sevdikleri için bayramlık kıyafet diken kursiyerler, sağlanan imkanlardan duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

 KIYAFETLERİ  ÜÇTE BİR FİYATINA DİKİYORLAR

Daha önce hiç kıyafet dikmediğini dile getiren kursiyerlerden Safiye Bozkurt, “Daha önce bu tarz dikim işini hiç bilmiyorduk. Şimdi her türlü kıyafeti hem tasarlıyor hem de dikebiliyoruz. Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla da birlikte kendi bayramlık kıyafetlerimizi dikmeye başladık. Uygun fiyata almış olduğumuz kumaşları burada kesip biçerek, istediğimiz şekilde tasarlayıp dikiyoruz. Eşlerimiz için gömlek pantolon, çocuklarımız için elbise, kendimiz içinde etek ve benzeri kıyafetler yapıyoruz. Hazır almaya kalktığımız bir kıyafeti burada üçte bir fiyatına dikiyoruz. Çocuklarımızın zevkine göre elbiseler üretebiliyoruz. Eşlerimiz ve çocuklarımız bizim diktiğimiz kıyafetlerden giyerek bayramı kutlayacaklar. Bu nedenle çok mutluyum” şeklinde konuştu.

 

25 KURSİYER EĞİTİM ALDI

Çamlıtepe Aile Merkezi Giyim Kursu Hocası Hilal Koçaslan, “Toplam 25 kursiyerimize burada dikiş nakış öğretiyoruz. Özellikle burada eğitim gören kursiyerlerimizin birçoğu da nakış dikişi daha yeni burada öğrendi. Kursiyerlerimizin giyim kursuna yoğun bir ilgisi var. Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla da birlikte kursiyerlerimizle birlikte bayramlık kıyafetlerini kendilerinin üretmelerini istedik. Güzel kıyafetler ortaya çıktı. Kursiyerlerimiz hem kendileri hem eşleri hem de çocukları için etek, gömlek, çocuk ve genç elbisesi dikiyorlar. Özellikle internet ortamında beğendikleri ve pahalı olan elbiseleri kendileri burada dikebiliyorlar. Tüm kursiyerlerimizi gayretlerinden dolayı tebrik ediyorum. Gerçekten tüm kursiyerlerimiz birbirinden güzel eserler ortaya çıkardılar” ifadelerini kullandı.

 

 

6.08.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz